17.02.2023 r. odbyła się uroczysta dekoracja uczestników III Noworocznego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora ZSO nr 4 w Rzeszowie. W turnieju uczestniczyło 35 dziewcząt i chłopców😊👍. Turniej rozgrywany był systemem: do dwóch porażek i do samego końca stał na wysokim poziomie, a każdy mecz był bardzo emocjonujący. Jak się spodziewano nie zawiedli reprezentanci szkoły i bez porażki turniej wygrał Ksawier Podsiadły z kl III b w finale pokonując Dawida Kurantowicza z kl. IV b.
III miejsce wywalczył Jan Wawruch pokonując Anastazję Oliinyk – najlepszą dziewczynę w turnieju. Na uwagę zasługuje również fakt, że w zawodach wzięła udział duża liczba uczniów i uczennic klas I, a najlepszymi z najmłodszych okazali się Adam Dudycz i Blanka Lubas🥳. Każdy z uczestników otrzymał z rąk wicedyrektora ZSO nr 4, p. Renaty Wójcik dyplom oraz słodkości, a najlepsi otrzymali puchary oraz medale. Inicjatorem i organizatorem turnieju był nauczyciel WF – Ryszard Soboń wraz z nauczycielami świetlicy.
Najlepsza dziesiątka turnieju:
1. Ksawier Podsiadły kl. III
2. Dawid Kurantowicz kl. IV
3. Jan Wawruch kl. V
4. Anastazja Oliinyk kl. VI
5. Jakub Maziarz kl. II
6. Maciej Szwagiel kl. V
7. Michał Dudycz kl. III
8. Leon Lisowski kl. III
9. Nikodem Pasterz kl. II
10. Szymon Szawara kl. III
Red. R. Soboń