17 marca w Irlandii obchodzone jest święto Św. Patryka, podczas którego ludzie ubierają się na zielono i biorą udział w licznych paradach. W naszej szkole tez nie zabrakło dziś atrakcji. Dzieci przebierały się w zielone ubrania, udawały złośliwego skrzata Leprechauna i szukały złota. Uczniowie naszej szkoły stworzyli tablice z życzeniami, a na lekcjach zapoznały się z historią i ciekawostkami dotyczącymi Irlandii. Niektórzy nauczyli się nawet liczyć do 10 po irlandzku🙂. Oglądaliśmy bajki o św. Patryku, występ jig dance oraz zorganizowaliśmy quiz wiedzy dotyczący Irlandii. Ciekawe kto napisał go najlepiej ?
Koordynatorem Ogólnopolskiego Wydarzenia Kulturowego St. Patrick’s Festival w naszej szkole była p. Anna Wierzoch

red. Anna Wierzoch