„Szanowni Państwo,

Z okazji światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt, 4 kwietnia na rzeszowskim rynku odbędzie się wydarzenie Animal Hero zorganizowane przez Fundację Humanitarną Folkowisko oraz Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Rzeszowie pod patronatem Prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka. Ta charytatywna akcja ma na celu zbiórkę jak największej liczby żywności dla polskich i ukraińskich schronisk dla zwierząt.

Zwracamy się z prośbą o zorganizowanie w szkołach konkursu, w którym każda z klasa zbierać będzie karmy dla zwierząt. Klasa, która zbierze najwięcej produktów wygra wyjazd Eko Przygoda do Gorajca (gm. Cieszanów), gdzie zapewnione będą wszelakie atrakcje, gry, zabawy i wycieczki po okolicznych punktach turystycznych. Drugą nagrodą jest zwiedzanie rzeszowskich piwnic wraz z Prezydentem Rzeszowa, Panem Konradem Fijołek.

Animal Hero zainicjowane zostało po to, aby zaznaczyć krzywdę nie tylko zwierząt, które razem ze swoimi właścicielami uciekły przed wojną , ale również tych, które ze względu na sytuację w Ukrainie, zostały przez właścicieli porzucone. Nie zapominamy przy tym o ogromnej liczbie bezpańskich zwierząt w Polsce. Schroniska niejednokrotnie zmagają się z problemem niedoborów żywnościowych z powodu zbyt dużej liczby podopiecznych, którzy do tych placówek trafiają. Ta akcją chcemy pokazać nasze zaangażowanie również dla czteronożnych przyjaciół.

Program akcji prezentuje się następująco:

Część I – godz. 10.00-12.00 – aktywności dla młodzieży – szkolnej konkursy, gry, zabawy dla najmłodszych, wernisaż wystawy Animal Hero

Część II – godz. 12.00-16.00 – kwesta uliczna w namiocie Związku Kynologicznego w Polsce Oddział w Rzeszowie

Część III – godz. 16.00-18.00 – aktywności dla rodzin – pokazy wyszkolenia i sprawności psów rasowych – Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Rzeszów konkursy, gry, zabawy punkt porad weterynaryjnych udzielany przez lek. weterynarii

Z poważaniem,

Z up. Dyrektora

Dominika Szlachta

Podinspektor

Referat Informacji Oświatowej

Wydział Edukacji

Urząd Miasta Rzeszowa”