„Autyzm to tylko jedna z cech danej osoby. Może ją wyróżniać, ale na pewno jej nie definiuje w stu procentach, nie umniejsza jej wartości”. Takim cytatem rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia nagród w I Ponadregionalnym Konkursie Wiedzy o Autyzmie organizowanym przez XII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie.
W uroczystości wzięli udział autorzy wspaniałych prac, a także zaproszeni goście, Andrzej Burnat dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta, Rzeczniczkę ds. Osób Niepełnosprawnych Izabela Szpetner, Paweł Poncyljusz – Ambasador Podkarpacia, Dominik Łazarz, przedstawiciele Polska 2050 Sylwester Korycki i Sebastian Żak
Konkurs podzielony był na dwie kategorie prace pisemne i literackie. Niezależne jury wyłoniło najlepsze prace, a ich autorzy otrzymali wspaniałe nagrody, między innymi gogle vr, smartwatch, bony na lekcje śpiewu ufundowane przez Vocal House Studio Wokalne
wspaniałe słodkie zestawy przygotowane przez Fit Cake Rzeszów Nasz Gaj a także wiele innych drobnych upominków.
W kategorii prace pisemne przyznano następujące miejsca:
1 miejsce Nadia Pawiak
II miejsce Maja Zielińska
III miejsce Magdalena Marković
Natomiast wyróżnienie zdobyła Daryna Slavnyk.
W kategorii prace plastyczne
I miejsce otrzymali Adrianna Baran, Małgorzata Pawłowicz, Kamila Krok
II miejsce Szymon Stanisławczyk, Igor Bednarczyk, Anastazja Czado
III miejsce Alan Kopeć, Lena Kulawska i Witold Krawczyk
Wyróżnienie Julia Rygiel, Kamila Stręk, Patryk Gawron
Podczas uroczystej gali nie zabrakło również części artystycznej. Gości przywitały nasze zdolne solistki Klaudia Szum i Kornelia Przybylak, które wraz z panią Danutą Wnęk przygotowały wspaniałe utwory muzyczne i grupa kabaretowa działająca pod okiem Pani Jolanty Stefańskiej- Wacław. Nad całością imprezy czuwała Katarzyna Szum, pomysłodawczyni i główna organizatorka całego przedsięwzięcia.
Kolejna edycja już za rok. Zapraszamy serdecznie.
 
red. Katarzyna Szum