Przed nami 🌼1 maja – Międzynarodowe Święto Pracy, które obchodzone jest na całym świecie. W Polsce, od 1950 roku jest dniem wolnym od pracy.
🌼2 maja – Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
🌼3 Maja- Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Z okazji majowych świąt narodowych, dzieci z klas I odwiedziły bibliotekę szkolną, w której podczas zajęć poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, przypomniały sobie symbole narodowe oraz podjęły rozmowę na temat postaw patriotycznych. A w sali rozwiązywały zadania i łamigłówki, kolorowały kotyliony oraz symbole związane z Polską.
Klasy II uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-plastycznych, podczas których miały okazję dowiedzieć się więcej na temat tradycji i historii obchodzonych świąt oraz polskich symboli narodowych. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały motyle w narodowych barwach oraz wyklejały polską flagę.
Klasy III przygotowały Kodeks Młodego Patrioty. Uczniowie rozwiązywali zagadki i krzyżówki oraz wykonali piękne patriotyczne kwiaty.
❤️🇵🇱🎼🌼
red. J. Gielar-Machlarz