16 czerwca uczniowie klasy 1c wybrali się do Muzeum Dobranocek, gdzie obejrzeli wyjątkową kolekcję pamiątek popularnych animacji dla dzieci ze zbiorów Pana Wojciecha Jamy. Były to lalki filmowe z kultowych bajek takich jak: „Miś Uszatek”, „Smerfy” , „Bolek i Lolek’, „Sąsiedzi’ , „Kot Filemon” i wiele wiele innych. Podczas zajęć dzieci poznały pierwszych dobranockowych bohaterów, czyli Jacka i Agatkę. Mogły również dowiedzieć się jak dawniej powstawały bajki animowane. Uczniowie bawili się fantastycznie podczas konkursu „Familiada” w którym mogli utrwalić sobie wiadomości na temat kultowych dobranocek. Wśród bogatej kolekcji muzeum znajdowały się także projekty postaci, scenariusze i scenopisy obrazowe z popularnych animacji dla dzieci. Na warsztatach „Między nami jaskiniowcami” uczniowie poznali historię pradawnych graffitii i samodzielnie wykonali pradawny rysunek 🤩🎨
Warsztaty przypomniały uczniom ciekawe wątki z dobranocki „Flintstonowie” oraz przybliżyły historie francuskich jaskiń, w których znajdują się piękne malunki naskalne 🪨⛰
Yabba Dabba Doo! 😁 red. K.Samolej