30 kwietnia 2024 roku w XII LO w Rzeszowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. To wyjątkowe święto zostało ustanowione w 1982 roku na pamiątkę urodzin francuskiego tancerza i choreografa Jeana Georges’a Noverre’a. Z tej okazji Samorząd Uczniowski XII LO przygotował ciekawe prezentacje poświęcone historii tańca oraz tańcom współczesnym. Ponadto uczniowie po wysłuchaniu prelegentów, mieli szansę na wzięcie udziału w konkursie przygotowanym specjalnie dla nich. Na zwycięzców czekała miła niespodzianka. Po rozstrzygnięciu konkursu wszyscy licealiści spotkali się na szkolnym korytarzu, aby uczcić wspólnym tańcem ten wyjątkowy dzień. Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata Dołowacka podziękowała uczniom, którzy zaangażowali się w promocję Naszej szkoły oraz wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.