Strona poświęcona absolwentom naszej szkoły

Zwracamy się z prośbą, do wszystkich absolwentów liceum o wypełnienie ankiety i odesłanie na adres szkoły.

ANKIETA DLA ABSOLWENTÓW XII LO


PATRYCJA PAŁYS

Stypendystka BAS British Alumni Society
Absolwentka Box Hill School w Wielkiej Brytanii
Studentka prawa na University of Exeter, UK

Pierwszy wywiad z Patrycją…

Jestem absolwentką Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie z 2011 roku, ale także abiturientką prywatnej szkoły Box Hill School w Wielkiej Brytanii. Wyjazd ten, w ramach pełnego stypendium, umożliwił mi zdobycie dyplomu matury międzynarodowej oraz przeżycie zapewne jednej z najbardziej ekscytujących przygód, jakie może wymarzyć sobie polski licealista.

Trzy lata spędzone w Gimnazjum nr 7 były bezcennym krokiem do zdobycia stypendium, z uwagi na to, że zdecydowaną większość osiągnięć, zarówno naukowych, jak i pozalekcyjnych, zdobyłam właśnie w tej szkole. Uważam, że jest to placówka wytrwale wspierająca i rozwijająca talenty, oraz zapewniająca wachlarz możliwości rozwoju dla każdego ucznia. Swój pobyt w Gimnazjum zawsze wspominam z uśmiechem i ogromnym sentymentem.

Obecnie studiuję prawo z językiem francuskim na University of Exeter, który znajduje się w pierwszej dziesiątce uczelni wyższych na Wyspach.


ALEKSANDER SZCZERBATY

Mistrz akrobatyki
nominowany w 2013 roku do tytułu „Talent Roku”


KAROLINA PASIEKA

Studentka Fizyki Medycznej na AGH

Powód, dla którego to gimnazjum? Myślę, że główny – to bliskość mojego domu, także nowoczesność budynku. Poza tym mogłam tam rozwijać swoje pasje, przede wszystkim było to pływanie, uczęszczałam na sekcję i do tej pory jest to mój ulubiony sport. Wyniosłam z tej szkoły także wiedzę, nie tylko książkową. Szkoła dała mi szansę zwiedzenia innych państw i uczestnictwo w projektach takich jak Globe. Dzięki temu moje umiejętności wzrastały. Na zakończenie nie musiałam się martwić o to, czy dostanę się do odpowiedniego liceum, a później na studia. Więc jeśli nie wiesz, co zrobić, to śmiało polecam Ci tę szkołę, jeśli tylko będziesz chciał/a, nie znajdziesz czasu na nudę!


KAROLINA RYZIŃSKA

Stypendystka BAS British Alumni Society
Uczennica Box Hill School w Wielkiej Brytanii


DELFINA PRZESZŁOWSKA I BARTEK BYJOŚ

Zwycięzcy programu MAM TALENT

Wywiad z Delfiną i Bartkiem…


JAKUB ŻAK

Mechatronika – AGH Kraków

Dlaczego wybrałem 7. Gimnazjum? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, poszedłem razem ze znajomymi, ale nie tylko dlatego, wiedziałem, że ta szkoła jest wiele warta. Trafiłem do bardzo fajnej klasy, poznałem sporo nowych ludzi. Atmosfera panująca w szkole była bardzo dobra, organizowano wiele różnych imprez, podczas których zawsze dobrze się bawiłem. Zapomniałbym o innej ważnej sprawie, a mianowicie organizowanych było wiele zajęć dodatkowych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, kółka z matematyki, chemii, fizyki… mógłbym tak długo wymieniać. Teraz jestem studentem, a czas spędzony w gimnazjum wspominam bardzo dobrze. Ta szkoła niezaprzeczalnie dała mi wiele w moim życiu, a z wiedzy w niej zdobytej korzystam po dziś dzień.


MAGDALENA KAWA

Lata spędzone w gimnazjum były najistotniejszym okresem edukacji w całym okresie mojej nauki. To wtedy zostało zaszczepione we mnie zainteresowanie naukami ścisłymi a dokładnie chemią i fizyką. Obecnie stały się one moją codziennością, a co więcej właśnie z nimi wiążę swoją przyszłość.

Do Gimnazjum nr 7 im. Króla Jana III Sobieskiego uczęszczałam w latach 2003-2006. Wtedy klasy nie były jeszcze profilowane, dopiero w kolejnych latach nowe roczniki były już ukierunkowane. Po ukończeniu gimnazjum podjęłam naukę w II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli na profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym. Obecnie jestem tegoroczną absolwentką Politechniki Rzeszowskiej, studiów II stopnia o kierunku Technologia Chemiczna o specjalizacji Inżynieria materiałów polimerowych. Z kolei tytuł inżyniera uzyskałam na kierunku Inżynieria Chemiczna i Procesowa. Tematy pracy obu stopni związane były z przetwórstwem tworzyw sztucznych, a ściślej z symulacją wtrysku materiałów polimerowych do formy przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania. W kwietniu br. jako współautor wraz z dr hab. inż. Maciejem Heneczkowskim, prof. PRz uzyskałam publikację artykułu w miesięczniku „Mechanik” pt. „Optymalizacja wtrysku wspomaganego gazem z wykorzystaniem symulacji procesu w programie Autodesk Moldflow Insight”. Na dzień dzisiejszy swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiam w firmie CIECH Sarzyna S.A. w dziale Rozwoju i Badań SOR.