W związku ze Stuleciem Niepodległej Polski w wielu salach naszej szkoły pojawiły się tematyczne gazetki ścienne.

27 września, uczniowie klasy 2b wraz z panią Kingą Klaczkowską Noworol, uczestniczyli jako goście w quizie na temat Odzyskania Niepodległości przez Polskę „QUIZSPOTTER” . 

Quizspotter to rozrywka interaktywna i multimedialna, a jej atrakcyjna oprawa wizualna i dźwiękowa umożliwia uczestnikom wydarzenia zanurzenie w prawdziwym show i poczucie się jak gracz z prawdziwego teleturnieju.

Dzięki quizowi, Uczniowie mogli przypomnieć sobie, najważniejsze momenty z historii Polski.

100 rocznica odzyskania niepodległości – wystawa „Ojcowie Niepodległości”

Od 23 do 27 kwietnia  uczniowie naszej szkoły mają okazję obejrzeć prezentowaną w holu szkoły wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Ojcowie Niepodległości”. Część wstępna  zawiera m.in. opis idei…

30 kwietnia 2018

Wspomnienie o pułkowniku Leopoldzie Lisie-Kuli

7 maja uczniowie klasy drugiej liceum uczestniczyli w lekcji pokazowej zorganizowanej przez Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Tematem spotkania była opowieść o rzeszowskim gimnazjaliście, który wyruszył do walki o wolną Polskę…

14 maja 2018

100 rocznica odzyskania niepodległości – wystawa „Symbole naszej historii”

Od 10 do 18 maja  uczniowie naszej szkoły mają okazję obejrzeć prezentowaną w holu szkoły wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Symbole naszej historii”. Wystawa jest swego rodzaju podróżą…

21 maja 2018

Śladami pułkownika Leopolda Lisa- Kuli

W dniu 13.09.2018 klasa III b XII Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w spacerze historycznym zatytułowanym: „Śladami pułkownika Leopolda Lisa- Kuli”. Pracownik naukowy IPN, dr Jacek Magdoń, pełniący rolę przewodnika, wprowadził młodzież…

28 września 2018

Spacer śladami pułkownika Leopolda Lisa- Kuli

100-lecie odzyskania niepodległości 13 września 2018r. uczniowie klasy 3g uczestniczyli w spacerze śladami pułkownika Leopolda Lisa- Kuli. Pracownik IPN poprowadził uczniów ulicami Rzeszowa do miejsc gdzie zostały umieszczone pamiątkowe tablice…

100. rocznica odzyskania niepodległości – wystawa „Młodzi dla Niepodległej”

W dniach 9 – 10  października br. uczniowie mieli okazję obejrzeć w holu szkoły wystawę przygotowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego  i  Instytut Pamięci Narodowej pt. „Młodzi dla Niepodległej” prezentującą postawy młodego pokolenia Polaków w ostatnich dekadach zaborów. Szczególną uwagę zwrócono na zaangażowanie polskiej młodzieży na rzecz odzyskania niepodległego państwa. Treść oraz ikonografia wystawy uwzględniały  wątki regionalne. Wystawa stanowi doskonałe narzędzie edukacyjne do omawiania okoliczności odzyskania niepodległości naszego kraju oraz popularyzacji dziedzictwa narodowego i regionalnego

100 rocznica odzyskania niepodległości – lekcja historii „Ku niepodległości- polskie formacje zbrojne podczas I wojny światowej”.

25 października uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych  przez pracownika naukowego Instytutu Pamięci Narodowej, pana Z. Fajgera  pt. „Ku niepodległości- polskie formacje zbrojne podczas I wojny światowej”. Tematem zajęć były okoliczności powstania i szlak bojowy polskich jednostek walczących  na frontach I wojny światowej o wolną Polskę. Uczniowie poznali okoliczności powstania, dowódców i szlak bojowy I, II, III Brygady Legionów, a także „Błękitnej Armii” J. Hallera.    Wykład stanowił cenne uzupełnienie i pogłębienie wiadomości uzyskanych podczas tradycyjnych lekcji historii


Szkolny konkurs dekoracji klasowych związany tematycznie z 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.


Tydzień Młodego Patrioty

Chcąc przybliżyć wartości patriotyczne oraz kształtując wśród uczniów właściwe wzorce wychowawcze – wychowawcy klas I-II SP zorganizowali i przeprowadzili w klasach zajęcia, pt.„Tydzień Młodego Patrioty”. Każdy dzień od 5 –go…

22 listopada 2018

Akademia z okazji Dnia odzyskania przez Polskę niepodległości

Prawdziwą „ucztę”, zgotowali nam dzisiaj uczniowie występujący na akademii z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości. Na występ składały się pieśni patriotyczne,  przypomnienie historycznych faktów oraz prezentacje i układ…

13 listopada 2018

Natalia Rżany laureatką VI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt narodowych. W tym roku jest ono szczególne – minęło dokładnie 100 lat od daty, gdy Wolna Polska – wyśniona i wymarzona…

XII Liceum w Muzeum w w Rzeszowie

2 października br uczniowie XII Liceum Terapeutycznego odwiedzili Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.


Uczniowie naszej szkoły chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych w szkole i poza  jej murami. Oto sukcesy pozaszkolne uczniów klasy II a, którymi cieszymy się w bieżącym półroczu:
Uczeń Marcel Lewandowski zdobył wyróżnienie w ogólnomiejskim konkursie plastycznym z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie  Filia nr 16 we współpracy z Filią nr 7 i Filią nr 20 pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie „ JESTEM Z POLSKI. GALERIA MŁODEGO PATRIOTY.”
Uczennica Kamila Krok otrzymała nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Świetlicę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie „NIEPODLEGŁA MALOWANA MUZYKĄ KOMPOZYTORÓW POLSKICH”
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun pani Renata Trojan