Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza mieszkańców do wspólnego czytania powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” w ramach VII Narodowego Czytania 2018 pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Wydarzenie odbędzie się 8 września 2018 r. od godz. 16.00 do 21.00 obok Fontanny Multimedialnej przy Alei Lubomirskich w Rzeszowie.

W klimatycznym wnętrzu z lat 20-tych odbędzie się pamiątkowe pieczętowanie prywatnych egzemplarzy „Przedwiośnia” okolicznościową pieczęcią przekazaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Uczestnicy będą mieć także możliwość wzięcia udziału w quizie i wykonania zdjęć z użyciem rekwizytów i charakterystycznych elementów strojów . Do dyspozycji będzie także fotobudka. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych . Odbędą się animacje, gry, zabawy oraz warsztaty i pokaz baniek mydlanych. Zorganizowana zostanie także gra historyczno-przygodowa „Szlakiem Żeromskiego”, w której będzie można wykazać się wiedzą oraz sprytem, a także otrzymać drobne upominki.Podczas happeningu „Domy marzeń i ptaki wolności” prezentowane będą kreacje plastyczne dzieci, czyli malowanie na folii. W tych samych godzinach trwać będą warsztaty rękodzieła „Orły i sokoły”, podczas których ze starych książek i papieru będą wykonywane okolicznościowe dekoracje.Całości towarzyszyć będzie wystawa „Aparaty fotograficzne w czasach «wiosny» niepodległości” przygotowana przez Fundację Aparat Caffe, a także wystawa „Moda 20-lecia międzywojennego” inspirowana zbiorami WiMBP w Rzeszowie.Narodowe Czytanie zakończy pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej, który rozpocznie się o godz. 20.00.