W dniu 14 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy. Przy wejściu do szkoły przygotowaliśmy punkt z ulotkami informacjami o chorobie. Pani higienistka przez radiowęzeł szkolny wygłosiła prelekcję na temat cukrzycy – opowiadała
o pierwszych objawach choroby, o udzielaniu pomocy chorej osobie oraz typach cukrzycy.
W klasie IV a na lekcji godziny wychowawczej odbyła się pogadanka na temat przyczyn
i zagrożeń, jakie niesie cukrzyca. Uczennica klasy chorująca na tę chorobę zaprezentowała przyrządy wykorzystywane przy leczeniu choroby tj. pen, glukometr, igły, nakłuwacze, pompę insulinową oraz przygotowała „słodką niespodziankę” dla koleżanek i kolegów klasy, a wszyscy uczniowie na znak solidarności z chorymi na cukrzycę założyli niebieskie opaski na rękę.

Ta choroba jest podstępna i nieuleczalna, a podstawową przyczyną rosnącej liczby zachorowań na cukrzycę wśród dzieci i dorosłych jest złe odżywianie i brak ruchu. Oznacza to, tylko jedno – z cukrzycą można walczyć i bronić się przed nią!

Dzięki takim akcjom uświadamiamy sobie, że wszyscy musimy dbać o swoje zdrowie.

 

Klasa IV a