Klasa II a to wyśmienici młodzi kucharze. Nie tylko stworzyli wspaniałe, zdrowe posiłki, ale przy tym pomysłowe i pięknie podane.
Zamieszczamy listę zwycięzców i zdjęcia ich dań, które mogą być inspiracją… na dzisiejszą przekąskę:
1. Natalka Rożek – PAPRYKA NADZIEWANA KASZĄ GRCZANĄ; KOLOROWE WARZYWNE FRYTKI
2. Milenka Pankowska – JAGLANY SNICKERS
3. Hania Czarny – DOMOWE LODY O SMAKU BANANOWO GRUSZKOWYM Z ORZECHAM
4. Jurek Arendarczyk – KOLOROWA SAŁATKA
5. Dominiczka Salus – PLACUSZKI Z CUKINI
6. Ania Nowak – PIEROGI Z JAZRMUŻEM I KURCZAKIEM
Dodatkowo dziś publikujemy część przepisów, a pozostałe przepisy wkrótce… 📷

DOMOWE LODY O SMAKU BANANOWO GRUSZKOWYM Z ORZECHAMI
SKŁADNIKI:
4 dojrzałe banany
1 nieduża gruszka (waga po obraniu i pokrojeniu), zamrożonych
3 łyżeczki syropu klonowego lub miodu
1/3 szklanki gęstego mleka kokosowego
2 łyżki posiekanych orzechów włoskich
Sposób przygotowania: Dobrze mrozimy wszystkie umyte i obrane owoce. Zamrożone owoce i resztę składników umieszczamy w blenderze. Całość miksujemy na gładką masę. Wstawiamy lody do zamrażarki na 1 godzinę. Ozdabiamy listkiem mięty i gotowe.
Pieczona papryka z kaszą gryczaną i cukinią
Składniki:
*1 szkl. ugotowanej kaszy gryczanej palonej *1-2 papryki czerwone *4 gałązki świeżego tymianku lub 1/3 łyżeczki suszonego *szczypta kurkumy *1/3 łyżeczki majeranku(opcjonalnie) *1/2 łyżeczki oregano *1 ząbek czosnku *1 mała cukinia *1-2 jajek przepiórczych ( opcjonalnie) * 2 łyżki oleju rzepakowego tłoczonego na zimno *sól morska lub himalajska(do smaku).
Sposób przygotowania:
Paprykę przetnij wzdłuż na pół i wydryluj pestki. Dopraw delikatnie solą.
Wstaw na blaszce wyłożonej pergaminem do piekarnika rozgrzanego do 180 C na około 10 minut, tak aby nieco zmiękła. Z cukinii wytnij gniazda nasienne, następnie pokrój ją w drobna kostkę i włóż na patelnie z rozgrzanym olejem rzepakowym. Podsmaż, stale mieszając. Po chwili dołóż przyprawy
i utarty czosnek. Dodaj ugotowaną kaszę gryczaną i chwile potrzymaj na ogniu. Do papryki włóż farsz wbij jajka przepiórcze i włóż do piekarnika(z teromoobiegiem) na około 10 minut, aż jajka się zetną.
Podawaj skropione olejem rzepakowym i posypane natką pietruszki.
Smacznego 📷
Jaglany Snikers bez pieczenia :
Spód: 100 g płatków owsianych górskich, 140 g masła orzechowego, 40 g daktyli ( namoczonych w wodzie), 2 łyżki wody w której moczyły się daktyle,
Masa: 200 g suchej kaszy jaglanej 3 łyżki erytrolu, 750 ml mleka roślinnego lub krowiego, 2 łyżki wiórek kokosowych
Karmel: 90 g masła orzechowego, 110 g daktyli( namoczonych w wodzie), 90 g orzeszków ziemnych ( prażonych)
Sposób przygotowania: Składniki na spód zmiksować w wylać do foremki (tortownica ok 22 cm). Kaszę sparz wrzątkiem, a następnie przelać zimną wodą. Ugotować do miękkości (na mleku) z dodatkiem wiórek kokosowych .
Odstawić do wystygnięcia. Za pomocą blendera zmiksować na gładką masę dodając erytrol . Masę wyłożyć na spód. Przygotować karmel. Odcedzone daktyle zmiksować z masłem orzechowym i 5 łyżkami wody, w której moczyły się daktyle.
Karmelem posmarować wierzch i posyp orzeszkami ziemnymi. Wstawić do lodówki na kilka Godzin. GOTOWE