„Cała Polska Gra w Planszówki” – to hasło pierwszej edycji Dnia Gier Planszowych, przypadającego na 10 października 2020 roku.
Uczniowie z naszej szkoły również włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. W Świetlicy Szkolnej rozpoczęło się wielkie granie. Przy kolorowych planszach, kartach i kostkach usiadły dzieci.
Wspólna zabawa stała się okazją do zainteresowania ich taką formą spędzania wolnego czasu, gdyż granie w planszówki to doskonałe połączenie zabawy i nauki. Aktywność ta jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu, wspomaga uwagę i pamięć, korzystnie wpływa na rozwój logicznego myślenia. Pobudza i zaspakaja naturalną ciekawość poznawczą, rozwija kreatywność i wyobraźnię, kształtuje osobowość, wzmacnia pewność siebie i wiarę w swoje siły. Granie w planszówki wdraża do współdziałania w grupie, tworzenia i przestrzegania zasad, oraz umiejętnej komunikacji. Uczy cierpliwości, rywalizacji i konfrontacji z przeciwnikiem, umiejętności wygrywania i godzenia się z przegraną.
W gry planszowe mogą grać wszyscy – dzieci i dorośli. Gra w planszówki to ogólnie dobra zabawa, pozytywna energia, dużo uśmiechu i moc atrakcji. Warto zaprosić do wspólnego grania w planszówki swoje rodzeństwo, rodziców i przyjaciół.

Organizator – Ewa Szarzyńska