Przedświąteczny i bożonarodzeniowy czas dla wielu z nas jest dobrą okazją do dostrzeżenia potrzeb i otworzenia serc na drugiego człowieka. Nie inaczej było w murach naszej szkoły. Szkolny wolontariat podjął się niezwykłej inicjatywy. We współpracy z Fundacją Małych Stópek zorganizowana została zbiórka w ramach  akcji „Paczuszka dla maluszka”. Zebrane zostały potrzebne artykuły dla wskazanej przez Fundację placówki. Tym razem mogliśmy obdarować DOM OPATRZNOŚCI DLA DZIECI i MŁODZIEŻY  znajdujący się w miejscowości ŁĄKA k. Rzeszowa.  

Wśród zebranych artykułów znalazły się artykuły spożywcze, przemysłowe i środki czystości. Zostały one przekazane do w/w placówki jeszcze przed świętami.  

Tego typu doświadczenie i niezwykłość przedsięwzięcia pokazuje jak bardzo liczy się dla nas drugi człowiek, nawet ten którego nie znamy. Przecież o to chodzi w naszej codzienności, aby ZOBACZYĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA.  

Ogromne podziękowania kierujemy przede wszystkim do darczyńców czyli naszej szkolnej młodzieży, starszej i młodszej. Oprócz uczniów akcję wsparli także pracownicy szkoły, za co serdecznie dziękujemy. 

Wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to dzieło niech będą słowa nadesłane z Fundacji, z którą nasza szkoła podjęła współpracę. Oto one: 

 

Bardzo dziękujemy Ci za udział w tegoroczne edycji akcji „Paczuszka dla maluszka”.  
Dziękujemy, że podjąłeś się zorganizowania zbiórki wśród swojej lokalnej społeczności,  
dając tym samym szansę wielu osobom na zrobienie dobrego uczynku.  
Jesteśmy Ci nie mniej wdzięczni niż odbiorcy zebranych przez Ciebie darów,  
a relacja ze zbiórki, którą się z nami dzielisz to najlepsze zaproszenie dla kolejnych koordynatorów  
i darczyńców przyszłorocznej edycji akcji „Paczuszka dla maluszka”.  
 
   
 
Pozdrawiamy Cię serdecznie!  
Zespół Fundacji Małych Stópek 

 

red. ks. Marian Gruszczyk