17 stycznia obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Śniegu.

Dzieci z klas drugich uczęszczające do Świetlicy Szkolnej wraz z Panią Ewą również dołączyły do świętowania tego dnia, a „śniegowe” gry zręcznościowe, zabawy badawcze i twórczość artystyczna wypełniły cały ten dzień. Dzieci poznały też liczne ciekawostki dotyczące śniegu, dowiedziały się: co to jest śnieg, skąd się bierze, jak powstaje, jaki kształt przybiera płatek śniegu, jakie są rodzaje opadów śnieżnych i po co potrzebny jest śnieg. Dodatkowo dzieci nauczyły się tekstu wiersza Anety Doroz pt. „Śnieg”, same wykonały zimowe pejzaże i dekoracje z płatków śniegu oraz zrobiły sztuczny śnieg, z którego ulepiły sympatyczne bałwanki. Na koniec zajęć świetlicowych wspólnie przypomnieliśmy zasady bezpiecznej zabawy w czasie zimy – na śniegu i lodzie.

Teraz czekamy, aż spadnie prawdziwy śnieg, abyśmy mogli nacieszyć się nim i skorzystać z zimowych „śniegowych” zabaw.

red. Ewa Szarzyńska