Tegoroczna wiosna w naszej szkole ma żółty kolor. A to wszystko za sprawą akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie oraz Hospicjum dla Dorosłych w Rzeszowie- „Pola Nadziei”, która została przeprowadzona na terenie naszej placówki. W ramach tej szlachetnej inicjatywy członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z klas 7a i 8a SP oraz 3e LO wykonali  z bibuły żonkile, będące nie tylko oznaką budzącej się do życia przyrody, ale także symbolem nadziei na powrót do zdrowia chorych objętych opieką hospicyjną. Chcąc poszerzyć świadomość społeczną o potrzebach tego rodzaju placówek nasi uczniowie kwestowali przy kościele Parafii Opatrzności Bożej w Rzeszowie rozdając żywe oraz własnoręcznie wykonane wiosenne kwiaty. Udział w tej akcji był dla naszych wolontariuszy prawdziwą lekcją wrażliwości i otwartości na ludzkie cierpienie. 

red. Monika Pietryka