Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Czas magii i zabawy mamy za sobą! W tym tygodniu klasy 1-3 bawiły się z okazji andrzejek.  Były wróżby, zabawy, tańce i poczęstunek. Klasy, co rusz, rozbrzmiewały, radosnym śmiechem, gdy kolejne wróżby przepowiadały dzieciom przyszłość. Były wróżby z serca z imionami,  wychodzenie buta za drzwi, wyjmowanie losów z balonów i ciasteczek i wiele, wiele innych. Uśmiech i ogromna ciekawość cały czas malowały się na dziecięcych buziach. To był wspaniały czas!!!!

red. K.Samolej