UWAGA!!! Mamy fantastyczną wiadomość! Karol Bylak, uczeń klasy 1A naszego liceum, został finalistą programu FLEX! Program FLEX jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA stypendium dla uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny, tam mieszkają i uczą się w amerykańskiej szkole. Karol jest jednym z 36 finalistów z całej Polski i jedynym uczniem z województwa podkarpackiego, który zakwalifikował się w bieżącym roku szkolnym. Aplikujących uczniów było aż ok. 3500. Od 31 lat w Programie FLEX uczestniczyło ponad 27 000 uczniów szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest Promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych regionów. Aby zostać finalistą i otrzymać szansę na wyjazd, Karol musiał poświęcić wiele czasu na przygotowania pod okiem pani Anny Ciechanowskiej, a następnie przejść wieloetapową i skomplikowaną rekrutację. Mamy to! Karol jedzie do USA!

 
red. Anna Ciechanowska