W dniach od 19 do 20 czerwca br. uczniowie klas VIII b i VII a naszej szkoły pod opieką wychowawczyń p. B Myśliwiec, p. I Daczyńskiej i p. D Zembroń, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Warszawa przywitała nas piękną pogodą. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od nowoczesnego, multimedialnego Muzeum Powstania Warszawskiego, które dostarczyło wielu przeżyć i stanowiło żywą lekcję historii. Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był Stadion PGE Narodowy, ponieważ wielu z nich to kibice piłki nożnej i wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń. Ważnym punktem wycieczki był Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej, to tutaj toczy się życie polityczne naszego kraju i znajdują się siedziby najwyższych władz. Część czasu poświęciliśmy na poznanie Powązek Wojskowych, gdzie pochowani są zasłużeni Polacy. Dopełnieniem wycieczki były odwiedziny Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Były to dwa dni intensywnego zwiedzania stolicy, ale też czas integracji i wzmocnienia relacji między uczniami.
 
red. Dorota Zembroń